Chcesz zaoszczędzić na chłodzeniu? Zapewnić prywatność w domu? Zamontuj rolety zewnętrzne.
Rolety zewnętrzne to coraz bardziej powszechne rozwiązanie osłon okiennych, po które sięgają właściciele domów jednorodzinnych.
Olej do drewna, farba do ogrodzenia
Malowanie niektórych elementów, wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, ale przede wszystkim wymaga wybrania do tego jak najbardziej odpowiedniego preparatu. Rynek, w którym poszukujemy
Kontenery na gruz
Od zawsze wiadomo, że na budowie przydają się kontenery na gruz (warto sprawdzić https://vectrum.pl) oraz inne odpady. Kontenery na gruz są różnej wielkości zaczynając od małych do bardzo dużych. Służą
Kupno nieruchomości z biurem - agencja nieruchomości w Poznaniu. Zarządzanie nieruchomościami
Kupno nieruchomości jest zazwyczaj bardzo poważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Wynika to z faktu że nieruchomości
Kupno nieruchomości - tania wycena nieruchomości. Administrator nieruchomości w Warszawie
Warszawa oferuje wiele możliwości na inwestowanie pieniędzy w nieruchomości. Jednym z popularnych ostatnio zawodów jest administrator
Budynki publiczne - projekty budynków użyteczności publicznej w Poznaniu
Poznań jak i wiele innych dużych miast w naszym pięknym kraju obecnie przeżywa swego rodzaju bum budowlany. Wiele instytucji potrzebuje się rozbudować

W nowych domach jednorodzinnych, wielorodzinnych blokach czy w remontowanych nieruchomościach, coraz częściej montowane są rolety zewnętrzne. To rozwiązanie praktyczne, estetyczne i funkcjonalne, dzięki któremu można zyskać nie tylko perfekcyjne osłony okienne, ale również zapewnić zmniejszenie strat energetycznych budynku.

  1. Rolety zewnętrzne – rozwiązanie pełne zalet
  2. Rolety antywłamaniowe dla większego bezpieczeństwa
  3. Nowoczesne rolety zewnętrzne
  4. Zamontowanie rolet zewnętrznych ma też wady

Zamontowanie rolet zewnętrznych wymaga jednak sporej inwestycji oraz zaplanowania prac, w niektórych przypadkach już na etapie tworzenia projektu budynku. Nie oznacza to jednak, że ich montaż w już stojących obiektach nie jest możliwy.

Rolety zewnętrzne – rozwiązanie pełne zalet

Zarówno wśród specjalistów w zakresie stolarki okiennej, jak i wśród użytkowników, wiele mówi się o tym, że rolety zewnętrzne to rozwiązanie niemal idealne. Faktem jest, że ich montaż przynosi mnóstwo korzyści, chociaż nie można nie zauważyć, że ma też kilka wad.

Zaciemnienie na życzenie

Podstawowym zadaniem rolet zewnętrznych jest ochrona przed nadmierną ilością docierających do wnętrza promieni słonecznych. Pomieszczenia w domu powinny być jasne i dobrze doświetlone, najlepiej światłem naturalnym, jednak ich zbyt duże nasłonecznienie latem, kiedy słońce świeci bardzo intensywnie, bywa problematyczne. Nie tylko powoduje nadmierne nagrzewanie się wnętrz, ale również utrudnia pracę przy komputerze czy oglądanie telewizji. Dzięki roletom zewnętrznym można bez trudu kontrolować ilość docierających do wnętrz promieni słonecznych, a tym samym zapewnić sobie nawet całkowite zaciemnienie w ciągu dnia. To poprawia również jakość snu, szczególnie latem, kiedy słońce wschodzi wcześnie i późno zachodzi, a noc trwa stosunkowo krótko.

Komfort termiczny

Rolety zewnętrzne pomagają również utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniach. Między powierzchnią rolety i okna tworzy się pusta przestrzeń, stanowiąca dodatkową izolację. Dzięki temu wnętrza wolniej nagrzewają się latem i oddają mniejszą ilość ciepła zimą. To z kolei generuje dodatkowe oszczędności – zimą na ogrzewaniu, a latem na klimatyzacji. Nie można też zapomnieć o izolacji akustycznej. Zakup rolet zewnętrznych i ich montaż to inwestycja w komfort życia w domu lub mieszkaniu – rolety zmniejszają ilość docierającego do wnętrz hałasu, są więc dobrym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą zamieszkać w ruchliwej okolicy.

Estetyka

Inwestycja w rolety to także inwestycja w estetykę budynku. Rolety zewnętrzne powinny być dopełnieniem elewacji budynku, współgrać z jej stylistyką, a jednocześnie stanowić jej dekorację. Niezależnie od tego, czy wybór padnie na rolety podtynkowe czy nadprożowe, ich montaż pozytywnie wpłynie na efekt wizualny budynku.

Rolety antywłamaniowe dla większego bezpieczeństwa

Z roletami zewnętrznymi wiąże się jeszcze jedna zaleta, dla której wiele osób decyduje się na ich montaż – modele antywłamaniowe znacznie podnoszą poziom bezpieczeństwa budynku. Produkuje się je z trwałych, najlepszych materiałów, a pancerz rolety trudno uszkodzić lub sforsować. Takie osłony dają więc poczucie bezpieczeństwa domownikom i ich gościom; są też często wybierane do biur i innych lokali użytkowych.

Nowoczesne rolety zewnętrzne

Montaż rolet zewnętrznych jest popularny również ze względu na ich nowoczesny charakter i bezproblemową obsługę. Wiele modeli zostało wyposażonych w technologie, które ułatwiają codzienne użytkowanie, a nawet sprawiają, że rolety są niemal całkowicie bezobsługowe. Jedną z takich technologii jest sterowanie zdalne, np. za pomocą pilota lub aplikacji na smartfonie. W drugim przypadku rolety można podnieść lub opuścić nawet nie przebywając w domu. Zdalne sterowanie może być także zastąpione różnymi czujnikami, np. czujnikiem zmierzchu, który sprawdza poziom nasłonecznienia, a jeśli jest zbyt niski, rozpoczyna proces opuszczania rolet.

Zamontowanie rolet zewnętrznych ma też z wady

 

Wśród tak licznych zalet, można jednak zauważyć nieliczne wady tego rozwiązania. Rolety zewnętrzne nie należą do najtańszych – cena kształtuje się w zależności od ilości okien w domu oraz wybranego modelu. Wybierając sprawdzonego dostawcę oraz solidne rolety, np. te z oferty dostępnej na stronie, https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne, mozna sobie zapewnić szybki zwrot inwestycji w postaci realnych oszczędności finansowych oraz zachowania komfortu mieszkania.

 

Kłopotliwe bywa również utrzymanie rolet w czystości. Osłony są bowiem codziennie narażone na zanieczyszczenia oraz działanie warunków atmosferycznych, dlatego wymagają regularnego czyszczenia. W przypadku niektórych okien, np. tych dachowych, mycie i konserwacja mogą być problematyczne. Warto jednak pomyśleć o tym jeszcze przed montażem i zdecydować się na model, który jest łatwy w utrzymaniu w czystości.

Zestawiając te dwie wady z ilością zalet rolet zewnętrznych, widać wyraźnie, że jest to rozwiązanie, w które zdecydowanie warto zainwestować. Budując nowy dom, warto zaplanować ich montaż już w projekcie budynku.